Programutvalg

Programutvalg er et rådgivende utvalg for dekan og programansvarlig / studieleder i arbeidet med utvikling av kvaliteten i studieprogram og studentenes læringsmiljø.

Alle profesjonsutdanninger og masterstudier ved Avdeling for lærerutdanning har programutvalg. 

Les mer om programutvalg her. 

Programutvalgenes sammensetning og representasjon

Barnehagelærerutdanning (heltid og deltid)

  • Sigrid Eskestrand Hoveid (studieleder)
  • Terese Engedahl (studiekonsulent)
  • nn (studentrepresentant)
  • Kjartan Belseth, Beate Lund, Kamilla Lindstrand, Mette Røe Nyhus (trinnledere)
  • Truls Thøgersen, Begbyenga barnehage (ekstern representant)
  • Steffen Tangen - NHB - natur, helse og bevegelse, Pål Jom - STM - språk, tekst og matematikk (emneansvarlige fra sentrale emner)

PPU for allmenne fag (heltid og deltid)

  • Alf Rolin (studieleder)
  • Anne-Marit Brække (studiekonsulent)
  • nn (studentrepresentant)
  • Karl-Arne Korseberg (koordinator og pedagogikklærer)
  • Øyvind Gressløs, St. Olav videregående skole (ekstern representant)
  • Andrew Thomas (fagdidaktikklærer)

PPU for yrkesfag trinn 8-13

  • Alf Rolin (studieleder)
  • Anne-Marit Brække (studiekonsulent)
  • Tonje Kornelie Russvoll (studentrepresentant)
  • Eva Martinesen Dyrnes (koordinator og pedagogikklærer)
  • Torill Eklund, Malakoff videregående skole (ekstern representant)
  • Martta Brännström (fagdidaktikklærer)

Grunnskolelærerutdanning 1-7

  • Lin Ramberg (studieleder)
  • Åsmund Solli (studiekonsulent)
  • nn (studentrepresentanter)
  • Christian Bjerke, Reidun Hoff-Jensen, Hilde Fjeld (trinnledere)
  • Runa Hammeren - rektor ved Nøkleby skole, Kjersti Margareta Møller - lærer ved Gimle skole (eksterne representanter)
  • Odd Tore Kaufmann - matematikk, Lasse Ellefsen - engelsk (emneansvarlige fra sentrale emner)
  • Sigrun Staahl Hafstad (prosjektleder LUS - ved aktuelle saker)

Grunnskolelærerutdanning 5-10

  • Jarl Hagen (studieleder)
  • Åsmund Solli (studiekonsulent)
  • nn (studentrepresentanter)
  • Camilla Häbler/Jon Pihlstrøm, nn, Kari Spernes (trinnledere)
  • nn (eksterne)
  • nn (emneansvarlige fra sentrale emner)
  • Sigrun Staahl Hafstad (prosjektleder LUS - ved aktuelle saker)

Master i barnehagepedagogikk og småbarnsvitenskap (0-3 år)

  • Sigrid Eskestrand Hoveid (studieleder)
  • Monica Magnussen (studentrepresentant)
  • Ninni Sandvik (koordinator)
  • Hege Sennerud, Festningsåsen barnehage (ekstern representant)
  • Bente Ulla, Ann Sofi Larsen, Nina Johannesen (emneansvarlige)

Master i norsk i skolen

  • Lin Ramberg (studieleder)
  • nn (studentrepresentant)
  • Åshild Søfteland (seksjonsleder norsk)
  • Karine Stjernholm (koordinator)
  • Marcus Axelsson (emneansvarlig)
  • Barbro Bredesen Opset (vara)

Master i spesialpedagogikk

  • Jarl Hagen (studieleder)
  • nn (studentrepresentant)
  • Rune Andreassen (seksjonsleder/koordinator)
  • Tor Freyr, Anders Nordahl-Hansen (emneansvarlige)
Publisert 5. mars 2020 15:14 - Sist endret 17. juni 2020 14:31