Alle webinarer under Sikkerhetsmåneden er ferdig innspilt, og kan sees så lenge de er aktuelle. Tidspunktet som står i kalenderen er når webinaret blir publisert.
Har webinaret gitt inspirasjon til videre diskusjon, eller ønsker dere å utforske temaene nærmere i egen enhet? Ted og Tore Petter deltar gjerne på møter eller enhetssamlinger for å diskutere aktuelle problemstillinger, svare på spørsmål og dele erfaringer og praktiske råd knyttet til digital sikkerhet og digital dømmekraft.
Om webinaret
Informasjon er en av høgskolens viktigste verdier. Hver dag behandler vi e-post, dokumenter, møter, chatmeldinger og kalendere som kan inneholde opplysninger vi må ta vare på.
I dette webinaret ser vi på hvordan informasjon bør håndteres gjennom hele livsløpet, fra deling og lagring til sletting og arkivering. Målet er å gi ansatte økt bevissthet om hvordan informasjon bør behandles, hvor den bør lagres, og hvilke vurderinger som må gjøres i en stadig mer digital arbeidshverdag.
Webinaret passer for alle ansatte som ønsker en bedre forståelse av hvordan de kan bidra til sikker og riktig informasjonshåndtering.
Temaer
- Sikker bruk av e-post, Teams og chat
- Hvilken informasjon bør deles, og hvor?
- Kalenderbruk og synlighet av informasjon
- Sikker lagring av informasjon
- Rutiner for sletting og arkivering
- Hvor bør informasjon lagres?
- Skille mellom privat og jobbrelatert bruk
- Hva gjør du dersom sentrale tjenester blir utilgjengelige?
Ansvarlige: Ted Sørlie og Tore Petter Engen