SFB13009 Kulturmøter I (Vår 2021)
Fakta om emnet
- Studiepoeng:
- 10
- Ansvarlig fakultet:
- Fakultet for lærerutdanninger og språk
- Studiested:
- Halden
- Emneansvarlig:
- Eva Margareta Lambertsson Björk
- Undervisningsspråk:
- Se pkt. Undervisnings- og læringsformer
- Varighet:
- ½ år
Innholdsfortegnelse
Emnet er tilknyttet følgende studieprogram
Valgfritt emne i
- Bachelorstudium i internasjonal kommunikasjon
- Bachelorstudium i samfunn, språk og kultur
Emnet er åpent for studenter fra andre studieprogram ved ledig kapasitet, og kan etter forhåndsgodkjenning eller søknad om innpassing inngå som valgfag i andre studieprogram eller tas som tillegg til ordinær utdanning.
Studenter som har tatt emnet Kulturmøter I (10 studiepoeng) har anledning til å ta emnet Kulturmøter II (15 studiepoeng), og vise versa, med ny problemstilling/tema i prosjektarbeidet.
Absolutte forkunnskaper
Undervisningssemester
- Bachelorstudium i internasjonal kommunikasjon: 4. semester (vår) for kull 2019 og 5. semester (høst) for alle kull.
- Bachelorstudium i samfunn, språk og kultur: 6. semester (vår).
- Andre studieprogram: Emnet kan gjennomføres med den progresjon og på det tidspunkt i studiet som passer best for den enkelte student og er dermed ikke bundet til et høst- eller vårsemester.
Innhold
Studentens læringsutbytte ved bestått emne
Kunnskap
Studenten har
- gode kunnskaper innenfor et selvvalgt tema om kultur- eller samfunnsforhold.
- kunnskaper om akademisk skriving.
Ferdigheter
Studenten har
- evne til å arbeide selvstendig med et faglig tema.
Generell kompetanse
Studenten har
- fordypet seg i et selvvalgt tema i tilknytning til kultur- og samfunnsforhold (i vid forstand).
- gjennom dette arbeidet utviklet en generell kompetanse innenfor interkulturelle og/eller komparative aspekter.
Undervisnings- og læringsformer
Prosjektarbeid under veiledning.
Veiledning foregår på norsk eller på målspråket. Det gis inntil fem timer veiledning.Emnet kan gjennomføres som fleksibelt emne, med nettbasert veiledning.
Arbeidsomfang
Praksis
Arbeidskrav - vilkår for å avlegge eksamen
Eksamen
Skriftlig individuelt prosjektarbeid
Arbeidet skal ha et omfang på ca. 15 sider tekst, ekslusive litteraturliste. Evt. illustrasjoner kommer i tillegg.
- Studenter ved bachelorstudiet i internasjonal kommunikasjon må skrive oppgaven på engelsk.
- Studenter ved andre studieprogram kan skrive oppgaven på målspråket (engelsk, fransk, spansk eller tysk) eller på norsk.
Arbeidet skal inneholde korrekte kildehenvisninger. Det gis underveisveiledning. Ved vurderingen legges det vekt på evne til faglig fordypning, selvstendighet og fremstilling.
Karakterregel A - F.