Standard klasserom uten mikrofoner

Rommet er satt opp som et vanlig klasserom, med tilkobling for laptop (USB-C) og dokumentkamera. Rommet er ikke utstyrt med mikrofoner.

Innhold

Kom i gang

Start rommet

Trykk på styrepanelet for å starte rommet.

Startmeny på styrepanelet

Husk å skru av rommet når du er ferdig! For å gjøre dette trykker du på "Shutdown" nederst til høyre på styrepanelet.

Merk at du har 10 sekunder på å avbryte avslutningen, i så fall trykker du "Cancel".

Avsluttningsdialog på styrepanelet

Valg av kilder

Du velger hvilken kilde du skal vise under "Display" menyen, som er dit du kommer når panelet starter opp.

Meny for kildevalg på styrepanelet

Voluminnstillinger for PC lyd o.l. ligger fast øverst til høyre på styrepanelet. Trykk -/+ for å senke/øke lydnivået, eller trykk på høyttalersymbolet for å mute (dempe) lyden.

Nederst på skjermen finner du knappen "Microphone", som brukes for å velge hvordan lydanlegget skal fungere.

Brukerveiledning

Display menyen

Her velger du hva som skal vises på visningsflatene. Du kan velge forskjellig på høyre og venstre side:

  • Laptop viser bilde fra den laptop'en du har koblet til med USB-C kabelen
  • Document camera, viser bildet fra dokuemtnkameraet. Dokumentkameraet må slås på. Dette gjøres ved å trykke på "power" knappen på selve kameraet.
    Plassering av skjerm og på-knapp på toppen av dokumentkameraet
  • No Image, "muter" bilde fra projector.

 

 

 

Publisert 2. juli 2026 11:44 - Sist endret 2. juli 2026 11:44