KdG University of Applied Sciences and Arts

KdG ligger i Antwerpen, som er den største byen i Belgia, med mer enn 530 000 innbyggere. KdG er aktiv innen forskning med sikt på innovasjon og streber etter å alltid være synkronisert med profesjonell praksis og et samfunn i utvikling.

Land
Belgia
By
Antwerpen
Avtale
Erasmus+
Type
Studier , Praksis

Om destinasjonen

KdG University of Applied Sciences and Arts
Antall plasser
  • 4 (sykepleiepraksis)
  • 2 (økonomi/administrasjon)
  • 2 (informasjonsteknologi)

Studiepoeng og emner

Studiepoeng samsvarer med det europeiske ECTS-systemet (European Credit Transfer and Accumulation System). 1 studiepoeng = 1 ECTS.

Her finner du oversikt over emnene.

Semesterinndeling

Høstsemester: september - januar
Vårsemester: februar - juni

Utgifter og stipendordninger

Studieavgifter

Ingen studieavgifter for Erasmus+ studenter.

Finansieringsstøtte

Bolig

Her kan du få hjelp til å finne bolig under studiene.

Finn mer informasjon om å bo og leve i Belgia på nettsidene til ANSA.

Tilleggsinformasjon

Språk

Emner som tilbys utvekslingsstudenter vil undervises på engelsk. 

Visum

EU/EØS-borgere trenger ikke visum for å studere i Belgia. Les mer om visumkrav for studenter som ikke er EU/EØS-borgere.  

Slik søker du

Sjekk i studieplanen din når det er lagt til rette for utveksling og husk å søke om utveksling semesteret før du ønsker å utveksle. Søk via nettskjemaet innen fristen 1. mars. / 1. oktober.

Det er viktig å passe på at lærestedet har emner som kan forhåndsgodkjennes av din Internasjonal koordinator. På nettsiden til KdG finner du nyttige lenker for å komme i gang med planleggingen av din utveksling.

Ta kontakt med internasjonal koordinator for en prat om faglig godkjenning og med internasjonalt team angående planlegging og gjennomføring av en Erasmus-utveksling til KdG. Her finner du kontaktinformasjon.  

Mer informasjon om utveksling finner du på vår nettside.

Husk å søke innen følgende frister:

1. mars for utreise i påfølgende høstsemester.

1. oktober for utreise i påfølgende vårsemester.

Søk utveksling

Studentrapporter og blogger

  • Sykepleiestudent i Belgia våren 2025 2. jan. 2026 14:28

    Sofie Grønnsletten: Jeg studerer sykepleie på høyskolen i Østfold og reiste på utveksling til Antwerpen i Belgia i 2025. Vi var to studenter fra høyskolen som reiste ned sammen.

  • Sykepleiestudent i Antwerpen våren 2024 22. jan. 2025 16:02

    Mitt navn er Aina Kajander. Jeg studerer sykepleie ved Høgskolen i Østfold, og valgte å utveksle i Antwerpen Belgia 4. semester i hjemmesykepleie praksis.

    Det var mange grunner til at jeg ønsket å reise på utveksling. En av dem var rett og slett at jeg var nysgjerrig på landet Belgia.

  • Digital medier og design ved KdG Hogeschool, Belgia (høst 2023) 8. feb. 2024 15:36

    Mariel Rapp Simonsen Vennatrø: Jeg valgte lærerstedet Karel de Grote-Hogeschools sitt Erasmus høst program ‘Creative Technologies and Entrepreneurship’ for min utveksling, ettersom programmet passet perfekt inne i studieplanen min for mitt femte semester.